Torbiele w piersiach i wyciek wydzieliny z piersi a planowanie dziecka

Mam 29 lat, w 2008 roku zdiagnozowano u mnie torbiele na obu piersiach, niewielkie. Onkolog zalecił obserwacje. Przez ponad rok zażywałam tabletki o nazwie zolafren po których pojawił się biały i mleczny wyciek z obu sutków, 6 miesięcy temu pojawił się także zielony wyciek, badanie usg nie wykazały niepokojących zmian, torbiele się nie powiększają. Jednak jedna brodawka jest bardziej nabrzmiała i boli przy dotyku. Czy te objawy to wina prolaktyny i czy może ona utrudniac zajście w ciąże?

Zwiazek między zmianami torbielowatymi w piersiach nie zawsze jest związany z poziomem prolaktyny, tzn przy wysokim poziomie nie musi być zmian a w piersiach, a niski ich nie wyklucza. natomiast zmiany w poziomie prolaktyny mogą miec wpływ na mozliwość zajscia w ciążę, proponuję kontakt z ginekologiem.