Torbiele wątroby i nerek u 34-letniej osoby

w części dolnej nerki lewej torbiel przekroju 19 mm przestrzeń zaotrzewnowa bez znamiennnie powiększonych ww chłonnych objęte badaniem części jelita cienkiego oraz grubego do okolicy pogranicza zstępniczo-esiczego bez uchwytnych patologii miaższ płucny ww częściach nadprzeponowych bez zmian ogniskowych i nacieków kości w zakresie badania bez zmian strukturalnych lewoboczne wygięcie kregosłupa, Wnioski: torbiele wątroby torbiel nerki lewej chcę nadmienić że miałam robioną kolonoskopie

Aleksander Ropielewski

Nalezy kontrolować badaniem USG torbiele. Nie wiem jakich są obecnie rozmiarów (poza opisana torbielą nerki), jednak jeżeli nie są objawowe nie ma konieczności ich chirurgicznego usuwania.