Torbielki splotu naczyniówkowego u płodu

Witam, podczas badania usg w 22. tygodniu ciąży wykryto u mojego dziecka obustronne torbielki splotów naczyniówkowych. Powtórne badanie usg w 30. tygodniu nie wykazało żadnych zmian - torbielki uległy wchłonięciu. Czy mimo to po urodzeniu powinnam poddać dziecko badaniu usg w celu potwierdzenia, czy faktycznie torbielki zniknęły, czy też sprawę uważać za zamkniętą? Czy w ogóle istnieje ryzyko, że torbielki powtórnie się pojawią przed porodem?

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

U większości dzieci rutynowo jeszcze w szpitalu jest wykonywane USG przezciemiączkowe, które pozwoli odpowiedzieć na pytanie czy są obecne torbielki splotu naczyniówkowego.
Jeżeli badanie nie zostanie wykonane warto skonsultować się z neonatologiem lub neurologiem dziecięcym w celu wykonania USG główki.
Jeżeli chodzi o ponowne powstanie zmian to jest to mało prawdopodobne.
Życzę wszystkiego dobrego przyszłej mamie.

Pozdrawiam