Torbielowa zmiana guzowata, częściowo wypełniona płynem

Badanie USG wykazało: Po stronie podeszwowej prawej stopy pod rozcięgnem, torbielowa zmiana guzowata 4/2 cm, częściowo wypełniona płynem, /ze wzmocnieniem echa za zmianą/ częściowo średnioechchogeniczną tkanką, modelulującą się pod uciskiem głowicy, może odp. torbieli galaretowatej zginacza palucha. Boli podczas chodzenia. Czy jest jakiś sposób wyleczenia poza cięciem chirurgicznym? Dziękuję za odpowiedź - pozdrawiam

Niestety nie ma innej możliwości tylko chirurgiczne usunięcie doszczętne tej zmiany (zapewne ganglion). Inne metody są nieskuteczne i obarczone dużym ryzykiem nawrotu.