Toxo awidność

Witam panie doktorze, mam 24 lata, jestem w 5 miesiącu ciąży, bardzo się martwię wynikami wcześniejsze. Badania IgM mam ujemne, a igG 650 dziś odebrałam wyniki na awidność, nie wiem co o tym myśleć, odchodzę od zmysłów: Toxoplazmoza igG ilosciowo 99.6 IU/ml awidnosc 97% Interpretacja wyniku: RAI- względny współczynnik awidność RAI- < 40% wskazuje na p/ciała o niskiej awidność RAI 40%-60% obszar graniczny wskazane ponowne wykonanie badania, po co najmniej tygodniu RAI- 60% wskazuje na p/ciała o wysokiej awidność pierwotna infekcja starsza niż 4 miesiące interpretacja wyniku powinna uwzględniać obraz kliniczny i status epidemiologiczny pacjenta. Bardzo proszę o interpretacje tych wyników pozdrawiam, Dagmara

Redakcja abcZdrowie

Obecne wyniki wskazują iż  wszystko jest w absolutnym porządku! Ma Pani dodatnie miano przeciwciał IgG (co wyszło w pierwszym i drugim badaniu) -wskazujące iż kiedyś przebyła Pani tą chorobę a przeciwciała są "immunologicznym śladem" iż miało to miejsce.Są obecne ujemne przeciwciała klasy IgM, które świadczą o tym, iż w ciągu ostatniego pół roku nie było zakażenia

Proszę się nie martwić tylko cieszyć kopniaczkami Maleństwa!