Toxoplasma gondi

Witam, robiłam badania na toxoplasma gondii IgG i IgM. No i wyniki chyba nie są najlepsze bo IgG mam 294 IU/ml normy dla mojego laboratorium to: ujemny:

Witam! Toksoplazmoza u większości osób bez upośledzonej odporności przebiega w sposób bezobjawowy lub skąpoobjawowy. Przeciwciała IgG osiągają maksymalne stężenie po upływie 2-3 miesięcy od zarażenia i po przechorowaniu utrzymują się przez całe życie. Przeciwciała IgM świadczą o obecności aktywnego zakażenia jednak ich brak, przy wysokich IgG nie wyklucza aktywnej choroby. Proszę zgłosić się do lekarza z wynikami badań, być może badania będzie trzeba powtórzyć za kilka tygodni żeby sprawdzić, czy przeciwciała IgM nie wzrastają.