Tracenie erekcji po założeniu prezerwatywy. Dlaczego?

Gdy jestem w intymnej sytuacji z moją partnerką, wszystko jest super, mój penis jest twardy, nawet przed grą wstępnę, lecz gdy przychodzi moment nałożenia prezerwatywy, wzwód mija. Nie wiem czym to jest spowodowane, poczatkowo myślałem, że to stres, bo miałem dość trudny okres w swoim życiu. Niestety stres nie okazał się jedynym źrodłem problemu, ponieważ gdy wszystko się ustabilizowało w moim życiu, w łóżku miałem nadal ten sam problem. Dziewczyna zasugerowała, że może prezerwatywy są za ciasne, ale mój obwód penisa to 15 cm, może troszkę więcej, więc nie myślę, żeby w tym tkwił problem. Zestresowany taką sytuacją zacząłem szukać jakiegoś rozwiazania, czytałem o prezerwatywach i podobnych przypadkach, myślałem, że może to przez środki plemnikobójcze, ale używałem durex elite, które nie zawierają takowych. Nie wiem, w czym tkwi problem, mam 21 lat, jestem wysportowany, nie palący. Czy mogą to być skutki masturbacji, bo kiedys byłem od niej uzależniony? Proszę o jakąś radę i diagnozę, pozdrawiam, Piotr

Witam!

Problem może mieć podłoże psychiczne, gdyż pisze Pan, że to prezerwatywy są jego źródłem. Możliwe, że zakładanie prezerwatywy i stosunek w niej nie zapewniają Panu odpowiedniej satysfakcji, krępują Pana i wpływają na Pana samopoczucie. Dodatkowym czynnikiem pogarszającym sytuację jest lęk, że kolejny stosunek może wyglądać podobnie.

Może Pan  porozmawiać o tym z partnerką. Jeśli prezerwatywa Panu nie odpowiada, możecie stosować inne metody zabezpieczenia się przed niechcianą ciążą. Wspólnie możecie zadecydować o zmianie środka antykoncepcyjnego.

Jeśli jednak dolegliwości nie ustąpią, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Praca z seksuologiem może w tym wypadku pomóc Panu w odzyskaniu sprawności i poprawie relacji z partnerką.

Pozdrawiam