Tracheotomia i szycie tchawicy

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące tracheotomii i szycia tchawicy. Mój tata w wtorek miał zszywana tchawicę, lecz podczas rehabilitacji zaczął wymiotować i szwy pękły, jednak nadal są na swoimi miejscu.Dopiero na piątek 13 mamy ustalona wizytę w poradni. Odkazamy Octaniseptem i zaklejamy plasterkami aby nie doszło do zakażenia. Czy jest szansa, ze mimo pęknięcia szwów się to zrosnie? Czy trzeba będzie od nowa szyć? Jak przyspieszyć gojenie? Dziękuje pozdrawiam.

Trudno mi cokolwiek oceniać bez bezpośredniego badania. Myślę, że rany nie będzie trzeba szyć, tym bardziej, że rana już jest stara i powinna wolno, ale zapewne dużo dłużej w końcu się wygoić jeśli nie dojdzie do jej zakażenia.

Nie jestem w stanie ocenić sytuacji na odległość W-wa - Sosnowiec!!! Myślę jednak , że będzie potrzebne ponowne szycie - ale to jest moje gdybanie na odległość i całkowicie niezobowiązujące!!! Decyzje podejmie jutro chirurg prowadzący! zż