Trądzik a aktywność seksualna - czy istnieje jakaś zależność?

Witam. Chciałbym zadać dość krępujące dla mnie, aczkolwiek trudne pytanie. Od około 3 lat zmagam się z trądzikiem. Nie są to objawy ropne itd. Wypukłe zaskórniki/wągry – pełno czarnych kropek na czole i policzkach. Co jakiś czas niektóre stawały sie czerwone i pojawiał się biały łój. Mam tak non stop. Jednak zauważyłem, że odkąd zacząłem aktywne życie seksualne, stan mojej cery mocno sie pogorszył i zwiększyła się ilość pryszczy. Do tego zaczęły pojawiać się na plecach. Bardzo mnie to martwi i stresuje... Proszę o jakąkolwiek radę. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Zmiany trądzikowe najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania. Aktywność seksualna raczej nie ma na to wpływu.
W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, czy stosowana pielęgnacja jest odpowiednio prowadzona i czy dobrze dobrane są preparaty kosmetyczne.

Polecam Panu artykuły zamieszczone na naszym portalu – między innymi:
http://abctradzik. pl/ jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Warto dobierać preparaty przeznaczone do pielęgnowania cery trądzikowej, preparaty dostępne w aptekach niekiedy mają wyższe stężenie substancji aktywnych.

Jeżeli mimo prawidłowej pielęgnacji nie będzie poprawy w stanie Pana cery – warto rozważyć wizytę u dermatologa. Po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.