Trądzik a makijaż?

Ja mam takie pytanie :) Mam trądzik pospolity, młodzieńczy czy mógłby Pan/ Pani polecić mi jakieś podkłady do mojej cery żeby trochę zatuszować krostki? Proszę wogóle o nazwy jakichś produktów kosmetycznych które zatuszują i nie będą szkodzić mojej twarzy np. jakieś korektory ps. cp myśli pan/ pani o tabletkach drażowanych Vitaminum B compositum, i jeszcze ostatnie moje pytanie czy jak raz pójde na solarium na około 5 minut to zaszkodzę mojej cerze? Z góry dziękuje.

ponad rok temu

Witam,
Obecnie wiele firm kosmetycznych posiada w swej ofercie kosmetyków kolorowych linię dla cery trądzikowej. Trudno polecać konkretną, gdyż dzięki tak szerokiej gamie produktów każdy może znaleźć coś dla siebie, a często dany produkt sprawdza sie w przypadku jednych, nie służąc jednocześnie innym.
Wśród tej szerokiej puli znajdują sie również kosmetyki firm dostępnych wyłącznie w aptekach, np. Vichy czy La Roche Posay oraz innych. Również na ich temat zdania są podzielone.
Jeśli chodzi o solarium, w ogóle go nie polecam. I nie chodzi o cerę, ale raczej o zagrożenie dla skóry. Oczywiście pojedyncza 5-ciominutowa wizyta to nie zbrodnia, jednak mam nadzieję, że zdaje sobie Pani sprawę z zagrożenia, jakim jest rak skóry.
Natomiast wpływ solarium na trądzik, to zwykle początkowo krótkotrwała poprawa, a następnie nasilenie zmian.
Pozdrawiam serdecznie

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Polecam podkłady o bardzo lekkiej konsystencji np maybelline, rimmel,