Trądzik a rigevidon

Rok temu miałam trądzik i pomógł mi differin w połączeniu z aknemycin. Obecnie ginekolog przepisał mi rigevidon, obawiam sie jednak, iż po tych tabletkach powrócą moje problemy z cerą, gdyż na forum wiele kobiet narzeka, że po rigevidonie pojawiały się im na twarzy wypryski. Moje problemy z cerą pojawiły się, w momencie gdy zaczęłam się derastycznie odchudzać. Obecnie mam 19 lat. Z góry dziękuję za pomoc.

Szanowna Pani

Rzeczywiście jednym z działań niepożądanych Rigevidonu jest powodowanie trądziku. Odpowiedzialny jest za to wchodzący w jego skład progestagen-lewonorgestrel. Ma on co prawda słabe, ale jednak działanie androgenne.
Trądzik jest w przypadku tego preparatu działaniem niepożądanym, co oznacza, że może, lecz wcale nie musi wystąpić.

Jeśli jest Pani tym zaniepokojona, można poprosić ginekologa o zamianę leku na inny, zawierający progestagen pozbawiony działania androgennego lub wręcz działający antyandrogennie, o ile nie będzie widział przeciwwskazań.

Pozdrawiam serdecznie