Trądzik i cera skłonna do przetłuszczania się

Witam, mam problem z cerą (skłonna do przetłuszczania się), chodzi o trądzik w postaci wysypu zaskórników zamkniętych na czole i policzkach (kaszka). Kiedyś idealnym wyjściem był Brevoxyl - tylko on skutecznie pomagał, bez żadnych negatywnych skutków. Teraz nie ma go już w sprzedaży, a jego rzekomy odpowiednik Benzacne okropnie wysusza skórę, nie mogę go stosować. Próbowałam jeszcze Qcera, ale nie pomaga i Acnederm, ale tylko pogarsza. Co byłoby dobrym zamiennikiem w/w Brevoxylu?

Dzień dobry,

Najlepiej będzie udać się do lekarza dermatologa, który dobierze odpowiednie preparaty do Pani problemu. Warto też pomyśleć o zabiegach, które powinny poprawić stan cery np. peeling węglowy, peeling kwasem owocowym, itp. Oczywiście zabieg powinien być dobrany, indywidualnie dla Pani przez specjalistę podczas konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Dzień dobry,

Najlepiej będzie udać się na konsultację do specjalisty, który po wnikliwym wywiadzie i analizie skóry będzie w stanie dobrać, to co najlepsze. Poza właściwym leczeniem niezbędna jest też odpowiednia pielęgnacja.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam