Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik i zaczerwieniona skóra na policzkach

Mam 14 lat i mam lekko czerwoną skórę na policzkach pod oczami. Prawdopodobnie mam uczulenie na słońce jak się z tym uporać? Mam także trądzik i nie umiem go zwalczyć próbowałam różnorodnych specyfików a także domowych sposobów.
KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Witam serdecznie. Najczęstszą przyczyną napadowego czerwienienia się twarzy pod wpływem emocji, stresu, wiatru czy zmian temperatury są zaburzenia naczynioruchowe. To zaburzenia w funkcjonowaniu drobnych naczyń, polegające na ich nieprawidłowym kurczeniu się i rozszerzaniu. Najprawdopodobniej są związane z nadpobudliwością układu nerwowego. Warto także wspomnieć iż podobne objawy mogą towarzyszyć chorobom endokrynologicznym. Dopiero po wykluczeniu zaburzeń endokrynologicznych (w tym celu należy udać się do lekarza) można uznać, że czerwienienie się ma podłoże naczyniowe. Leczenie farmakologiczne przeważnie nie daje dużej poprawy oczywiście można wypróbować w tym celu kosmetyki do cery naczynkowej. Walka z trądzikiem to odrębny problem . Jeżeli masz trudno gojące się pryszcze, pamiętaj iż nie można ich rozdrapywać. Można spróbować wtedy antybiotyku w maści np Tribiotic

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, te 2 problemy skutecznie rozwiązuje zwykle Finacea. Jeśli problem nie ustąpi należy poradzić się dermatologa. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy