Trądzik - leczenie jest możliwe?

Witam. Na początek chciałbym napisać, iż mam 19 lat (nie ukończone jeszcze, ale w tym roku). Trądzik rozpoczął się u mnie w 1 gimnazjum (jak dobrze sięgam pamięcią). Mój trądzik był nasilony w skali 1-10 gdzieś około 3-4 (czyli raz na jakiś czas wysyp, a tak przeciętnie to 1-3 pryszcze na tydzień). Zawsze leczyłem je maścią B*** 5% i 10%. Ostatnimi czasy stan mojej cery poprawił się tak, że stan określam w skali 1-10 na 2. Gdy wyskoczył ropny, to smarowałem maścią ichtiolową, która wyciągała ropę w parę godzin, a następnie ten "biały opuszek bez ropy" usuwałem i nie było śladu. Od kilku dni stosuję maść A***. Gdy nakładam, to troszkę piecze i skóra jest zaczerwieniona. Stosuję na noc. Gdy wstaję, to myję twarz wodą ciepłą (bez żadnych żeli, mydeł) i wycieram ręcznikiem, po czym widzę, iż moją skórę AKTUALNIE oceniam bardzo dobrze (1 pryszcz się goi). Skala 1-10 nasilenia trądziku to 1. Były małe ślady po kilku ostatnich pryszczach, ale po jednej nocy A*** zniwelował je. Posiadam pewną dietę. Ćwiczę na siłowni, zatem jadam proste pokarmy, dużo mięsa (w tym smażonego). Piję dziennie 2-3 litry nie gazowanej wody mineralnej. Łykam SkrzypoVitę i piję herbatę z bratka. Na noc biorę cynk Z*** (45mg w tabletce), a rano smaruję się kremem antybakteryjnym Ziaji nuno. Tyle mojej kuracji, NIESTETY. Jak wcześniej wspomniałem nasilenie jest wciąż na 1. Pytanie właśnie do Pana/Pani dermatolog mam takie, czy da się jakoś wyleczyć cerę do nasilenia równe 0? Mogę dodać, iż od kiedy stosuję SkrzypoVitę, w której jest zawarta spora dawka witamin, które są odpowiedzialne za łojotok, to moja skóra się już nie przetłuszcza. Dzięki omega-3 mam wyregulowany poziom cholesterolu (który wchodzi w skład sebum). Czy niestety muszę przeczekać trądzik, gdyż jak wcześniej wspomniałem, mam 19 lat. Bardzo proszę o poradę :) Jakiś czas temu miałem dużo zaczerwienień w strefie T, ale zniwelowałem je zasypką altanan. Moja cera hm... jest tłusta albo wrażliwa… Nie wiem. Nie mam uczuleń na żadne preparaty, jakie dotychczas stosowałem, czyt. B***, maść ichtiolowa. B*** fajnie wysusza i leczy stan zapalny, no ale chciałbym trądziku pozbyć się na 0. Czy pocenie się np. podczas gry w koszykówkę działa jakoś na trądzik? Pozdrawiam

Nic nie pisze Pan o pielęgnacji Pana cery - czy stosuje Pan preparaty do mycia do cery trądzikowej? Ewentualnie kremy, toniki?
Pisze Pan o preparatach miejscowo wysuszających. Obawiam się, że może za mało jest nawilżania skóry, co skutkuje nadmierną aktywnością gruczołów łojowych.

Mimo wszystko zachęcam do odwiedzenia dermatologa, który pomoże w znalezieniu przyczyny takiego stanu.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.