Trądzik młodzieńczy

Witam! Trądzik mam już od około 2 lat, początkowo starałem się leczyć go domowymi sposobami. Kiedy to nie pomagało, udałem się do dermatologa. Chodzę do tej pani regularnie od roku. Przez ostatnie miesiące stosowałem pewien lek na receptę. Zarówno z ulotki, jak i od Pani dermatolog, dowiedziałem się, że początkowo stan mojej skóry się pogorszy, tak się stało, następnie zaobserwowałem poprawę. Niestety teraz znów zaczęły mi pojawiać się ropne zmiany. Dodam, że ich nie wyciskam, skórę pielęgnuję zgodnie z zaleceniami pani doktor, a w walce z trądzikiem stosuję nie tylko leki, przyjmuję witaminy, przestrzegam diety bogatej w owoce i warzywa, ubogą w smażone potrawy, unikam słodyczy, oprócz tego piję herbatkę z bratka regularnie 3 razy dziennie. Czy pojawianie się ropnych zmian jest normalne, czy powinienem udać się do dermatologa przed zaplanowaną wizytą na koniec lutego?
ponad rok temu

Obraz zmian jakie Pan/Pani opisuje sugeruje konieczność wcześniejszej wizyty u lekarza dermatologa. Prawdopodobnie zleci on dodatkowy preparat miejscowy (do stosowania zamiennie z obecnym) lub antybiotyk ogólnie.

Może warto również przyjrzeć się pielęgnacji cery - w porozumieniu z lekarzem dermatologiem

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.