Trądzik na plecach i wypadanie włosów a endometrioza u 54-latki

Dzien dobry! Mam 45lat i od pieciu lat walcze z tradzikiem na plecach.Jestem w trakcie trzeciej juz kuracji antybiotykowej. Za kazdym razem po zakonczeniu kuracji dolegliwosci powracaja. Mam tez problem z wypadajacymi wlosami i nie pomagaja ani suplementy diety ani ampulki do wcierania. Kolejna moja przepadlosc to endometrim( nie biore zadnych lekarstw).Moje pytanie brzmi czy problemy skorne i z wlosami moga wizazac sie z endometriozom? Jesli tak jakie badanie trzeba zrobic zeby to sprawdzic?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przyczyn trądziku i wypadających włosów należy szukać w innej patologii. Proszę zgłosić się do endokrynologa lub ginekologa, który pokieruje dalszą diagnostyką.
Pozdrawiam