Trądzik na twarzy u 34-latki

Mam trądzik na twarzy głównie broda i okolice rzuchwy i kilka kostek na policzku po wyleczeniu krostki zostają ciemne brązowe plamy mecze się już z tym problemem 2 lata dermatolog antybiotyk na 3 miesiące i 2 maści na krostki i nic po 3 miesiącach leczenia teraz kupiłam epidulo krem którym lecxe wypryski które i tak pp jakimś czasie wracają

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Pomocne na przebarwienia i blizny po trądziku są zabiegi peelingów medycznych i lasery.Zabiegi te dobiera się po konsultacji po obejrzeniu stanu skóry.

Dzień dobry,
W leczeniu trądziku najskuteczniejsze są kwasy i retinoidy. Antybiotyki zwykle przynosza chwilową poprawę. Niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja - dokładne zmywanie makijażu, używanie kremów nawilżających o prostym składzie oraz regularne peelingi - przy zmianach zapalnych najlepszy jest peeling enzymatyczny.
Jeśli ma Pani przebarwienia to warto stosować kremy z filtrami UVA i UVB.
Leczenie trądziku jest długotrwałe, ale odpowiednia pielęgnacja i leki pozwalają utrzymać twarz w dobrym stanie.
Pozdrawiam!