Trądzik niemowlęcy a wysypka przy alergii na mleko

Witam. Jakie sa różnice w wyglądzie miedzy tradzikiem niemowlecym a wysypka przy alergii na mleko? Karmie piersia 2 miesięcznika, gdy wysypalo go poraz pierwszy zaczęłam używać emolientow i przeszłam szybko na dietę bez mleka. Problem zniknął, po kilku dniach,buzia gladka. Lecz nie wiem czy to zasluga Kremu i plynu czy diety.Wciąż jestem na diecie a wysypka znów powraca mimo to a na platku Uszka pojawiła sie dodatkowo zaschnieta ropka.lekarz stwierdził tradzik ale czy napewno ? Prosze o radę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej stwierdzić jaka jest przyczyna opisanej wysypki. By to zrobić, konieczna jest bezpośrednia ocena zmian. Jeśli zatem pediatra podczas bezpośredniej wizyty postawił taką diagnozę, zapewne tak jest. O szczegółach dotyczących trądziku niemowlęcego polecam przeczytać w artykule: http://parenting.pl/portal/tradzik-niemowlecy.