Trądzik niemowlęcy czy coś innego?

Witam, nasza córcia skończyła dzisiaj miesiąc. Od około 1,5 tygodnia na twarzy, główce i szyi ma czerwone plamki, z których po jakimś czasie robią się przyszcze - w środku białe. Przemywamy to rumiankiem po czym skóra jest sucha i pojawia się delikatna skorupka na miejscu tych pryszczy. Czy jest to jakaś choroba? Czy po prostu tradzik niemowlęcy?
ponad rok temu

Same ustąpią bez pozostawienia śladu. W razie nasilenia się zmian, proszę o kontakt z dermatologiem, który przepisze łagodną maśc z antybiotykiem do miejscowego stosowania.

Proszę unikać przemywania twarzy rumiankiem oraz natłuszczania zmian.