Trądzik przy chorobie Hashimoto

Witam od dłuższego czasu borykam się z trądzikiem, niedawno wykryto u mnie Hashimoto, wcześniej miałam zdiagnozowane pco. Wcześniej pękały mi torbiele byłam leczona hormonami Okres się uregulował, zostały mi odstawione leki. Przeprowadziłam się i byłam niedawno u ginekologa i powiedział, że nie wyglądam na osobę z pco. Cy to możliwe, że już nie mam pco? będę oczywiście robiła badania na hormony i konsultowała je z endokrynologiem. Ale czy pco nie ma się na cale życie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma takiej możliwości, by zdiagnozować PCOS na podstawie wyglądu. Oczywiście są osoby predysponowane do wystąpienia tego typu chproby, co widać na pierwszy rzut oka, aczkolwiek bywają też wyjątki. W celu potwierdzenia/wykluczenia PCOS powinna Pani skontrolować badania laboratoryjne oraz obrazowe. Stwierdzenie PCOS raz nie wyklucza możliwości ustąpienia choroby.