Trądzik przy przewlekłym zapaleniu nerek i prośba o poradę dietetyczną

Witam. Leczę się już 12lat (a mam dopiero 20lat), na Przewlekłe Zapalenie Nerek na podłożu FSGS sterydoopornego. Od paru lat mam przewlekły trądzik, byłem u wielu Specjalistów ale żaden preparat mi nie pomógł. Od 2 lat leczę się już: -Cell Cept 500 mg -Cyclaid 150 mg -Encorton 10mg co 2 dzień (w zmniejszaniu dawki). Proszę o pomoc żeby chociaż częściowo znikł ten trądzik, i proszę o doradzenie w diecie na 170cm waże 53kg. Bardzo Dziekuję.

Witam!
Proszę do diety włączyć kwas linolowy, który występuje w oleju lnianym, kukurydzianym, słonecznikowym. Dodawać go proszę do surówek w ilości jednej do 2 łyżek codziennie. Osoby z trądzikiem mają zaburzoną keratynizację i zaczopowane ujście w miejscu gruczołu łojowego, powstają wtedy zaskórniaki. Kwas linolowy wpływa na prawidłowe funkcjonowanie skóry. Na efekty trzeba trochę poczekać - przynajmniej miesiąc do 6 tygodni.Proszę wykluczyć z diety również węglowodany proste na rzecz złożonych, oraz pikantne potrawy.Pozdrawiam.

Na pewno należy uważać, wręcz wyeliminować z diety produkty wysokoprzetworzone, zawierające konserwanty, sztuczne barwniki, słodycze, szczególnie produkty czekoladowe, cukier, używki, ostre przyprawy. Jest to jednak jedna z gałęzi walki z trądzikiem i bez skutecznego leczenie farmaceutycznego dużo nie pomoże, ale może złagodzić objawy. Z własnego doświadczenia wiem, że skuteczne efekty daje leczenie trądziku retinoidami, ale jest to kosztowna terapia i nosi za sobą wiele efektów ubocznych.