Trądzik różowaty bez leczenia

czy trądzik różowaty może sam zniknąć (postać grudkowa) bez stosowania specjalnego kremu i antybiotyków po tygodniu do pojawienia się? Taką chorobę zdiagnozował u mnie dermatolog. Przepisał leki, ale ich nie stosowałam, ponieważ grudki i zaczerwienienie samo zaczęło znikać. Po tygodniu po grudkach nie było śladu. Tylko drobne plamki, które z dnia na dzień stają się coraz bledsze. Czy to na pewno trądzik różowaty?

Sam nie znika.
Proszę udać się do lekarza medycyny estetycznej lub dermatologana konsultację. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie zabiegi. Najczęściej stosuje się zabieg z użyciem lasera IPL na wyciszenie naczyń, medyczne, leczenie farmakologiczne oraz dobiera się prawidłowa pielęgnację domową.