Trądzik różowaty i stosowanie leku Axotret

Witam stwierdzono u mnie trądzik różowaty i włączono terapię lekiem axortet. Czy podczas stosowania leku powinnam brać coś osłonowego na żołądek? Ponadto na usg stwierdzono u mnie naczyniaka wątroby, a na tomografii - gruczolaka, Jestem jeszcze przed badaniem rezonansem. Czy w takim przypadku stosowanie axortetu nie będzie bardzo szkodliwe dla mojej wątroby, gdyż wiem, że on obciąża wątrobę. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udac sie do lekarza zlecającego powyzsze leczeńie, i proszę poinformować o swojej odrębnej diagnostyce.