Trądzik u 24-letniej kobiety

Witam, mam 24 lata od kilkunastu lat zmagam się z trądzikiem byłam już u kilku dermatologow początki leczenia przynosiły zawsze dużą poprawę stanu cery lecz po dłuższym stosowaniu kremów maści antybiotyków i papek robiony w aptece przestawalo działać na dzień dzisiejszy stosuje krem locacid co drugi dzień czoło jest czyste ale policzki nie chcą się wyleczyć jak jest już dobrze to znowu nawraca co robić? Dodam że pije dużo wody nie jem słodyczy i zdrowo się odzywam Bardzo proszę o pomoc

Witam,
Zanim zdecyduje się Pani na zmianę leczenia należy doprowadzić do końca dotychczasową terapię. Proszę pamiętać, że leczenie trądziku to proces długotrwały bez względu na to jaką metodę leczenia Pani wybierze. Polecam terapię światłem IPL. Zabieg powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. Metoda ta stanowi alternatywę dla leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam.

Nie napisała Pani jak wyglądało dokładnie leczenie trądziku.
Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Dzień dobry,

Podstawą zakwalifikowania pacjenta do zabiegu leczenia zmian trądzikowych jest bezpośrednia konsultacja ze specjalistą. Proszę się zgłosić do lekarza medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni dla Pani rodzaj zabiegów. W przypadku aktywnych zmian polecam laserowy peeling węglowy, który zahamuje nadmierne wydzielanie sebum a co za tym idzie- nowych wykwitów. Oczyści cerę, złuszczy martwy naskórek. W celu spłycenia już istniejących blizn potrądzikowych niezawodny jest laser frakcyjny eCo2. Seria zabiegów w odstępie czasowym 4-6 tygodni przyniesie zadowalający efekt. Pomocne mogą okazać się peelingi medyczne.

Pozdrawiam serdecznie.