Trądzik u 28-latki

Witam, chciałabym dowiedzieć się, jakie kroki począć w celu wyleczenia trądziku. Pomimo że już nie jestem nastolatką (28 l) borykam się z trądzikiem ropnym zarówno na twarzy, jak i dekolcie, plecach a czasem na brzuchu. O skórę staram się dbać (oczyszczanie, nawilżanie) jednak zawsze coś wyskakuje, pomimo że skórę mam suchą i często się łuszczy. Niestety mam nerwicę i zawsze rozdrapuję. Czy leki hormonalne to dobre rozwiązanie? Pozdrawiam

Witam, problem wymaga konsultacji, ponieważ jest wiele metod walki z trądzikiem to każda z nich powinna być dobrana indywidualnie. Na pewno proszę zmian nie rozdrapywać, bo w ten sposób roznosi Pani bakterie, tworzą się nowe wypryski a wcześniejsze nie mają szans na zagojenie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych oraz laser w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny