Trądzik u ośmiolatki - co robić?

Witam. Zauważyłam u swojej ośmioletniej córeczki wągry na brodzie i nosku (po bokach skrzydełek). Na nosku robią się także ropne zmiany, lecz są ukryte pod skórą, także wągry ciężko wycisnąć, gdyż skóra w tym wieku nie ma jeszcze rozszerzonych porów, jest gładka, tylko widać te czarne wągry. Bardzo mnie to martwi, gdyż trądzik na ogół zaczyna się w wieku 13 lat. Ja także miałam trądzik, nawet teraz w wieku 35 lat pojawiają się pojedyncze wypryski, a rozszerzone pory musiałam zaakceptować. Czy powinnam z córeczką udać się do dermatologa. Jak pielęgnować jej skórę (przecieram czasem sokiem z cytryny lub pietruszki), do mycia używam szarego mydła. Czy są jakieś kremy, maści dostosowane do jej wieku, które mogłyby pomóc...? Bardzo proszę o poradę. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proponuję udanie się do lekarza dermatologa, który dobierze odpowiednie kosmetyki i ewentualnie leki.

Czasem potrzebna jest  krótkotrwała terapia dobrym i delikatnym preparatem. Proszę poczytać o wpływie diety na zmiany trądzikowe (artykuły na stronie głównej), zrezygnować z części produktów i wprowadzić w to miejsce nowe.

Niezwykle ważna jest odpowiednia higiena - nic tu nie pomoże sok z pietruszki czy z cytryny. Proszę udać się do apteki, gdzie dobierze Pani żel myjący do cery z trądzikiem (na początek).

Pozdrawiam

Trądzik pojawia się już u niemowląt.

Proszę odstawić mydło, przesusza ono skórę, do myci atwarzy można kupić córce w aptece żel z La roche posay effaclare gel moussant lub z innej aptecznej firmy, żele takie nie powoduja przesuszenia skóry.

Proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.