Trądzik w okolicy zarostu

Witam. Posiadam "trądzik" w okolicach zarostu (broda i policzki). Jest on dość silny, zaczerwienia+bolące, pękające grudki, wypełnione brzydko pachnącą białym/kremowym "płynem". Czy to może być coś innego niż trądzik? Czy to może być np. grzybica? Krostki (również bardzo bolące wystują z tyłu głowy). Pozdrawiam serdecznie :)

Opisane zmiany są najprawdopodobniej typu trądzikowego. Grzybica też jest możliwa, ale występuje o wiele rzadziej. Niezależnie od rozpoznania proszę przestać wyciskać. Najlepiej niech to obejrzy dermatolog.

Co to jest i jak to wyleczyć określi dermatolog , do którego się Pan uda na konsultację.Jak bez obejrzenia zmian mamy postawić diagnozę, przepisać leczenie?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do dermatologa, ponieważ aby wdrożyć właściwe leczenie, lekarz musi obejrzeć zmiany.

Pozdrawiam