Trądzik, wypadające włosy i opuchlizna twarzy po anoreksji

Mam 26 lat. 2 lata temu miałam Anoreksje.Moim problemem jest trądzik, odżywiam się zdrowo. Od pewnego czasu odczuwam dziwne reakcje organizmu. Wypadają mi włosy, mam często huśtawki nastrojów, sama się w nich gubię. Częste rwanie pleców, są dni że puchnie mi twarz.Przed okres już w ogóle jest koszmar. Ból zębów, silne brzucha, pieczenie gardła tak jak by tarczyca, Chrypa, silne bóle głowy. Badania na Hormony robiłam, na tarczyce też i nic nie wykazało negatywnego. Sama już nie wiem co to jest.

Witam serdecznie.
Myślę że Pani dolegliwości mogą wynikać z nakładających się na siebie problemów. Aby najlepiej określić przyczynę wypadania włosów wskazane jest wykonanie trichogramu - mikroskopowego badania struktury włosa, które najpełniej określi przyczynę ich wypadania. Huśtawki nastrojów mogą wynikać zaś z pewnych zmian w strukturze osobowości, które mogły doprowadzić do anoreksji. Myślę że warto w tej sprawie zasięgnąć porady lekarza psychiatry. Opuchlizna w okolicy twarzy wymaga zaś oceny funkcji nerek (eGFR, kreatynina, białko całkowite, albumina, jonogram). Natomiast jeśli chodzi o bolesne miesiączkowanie niezbędna jest tutaj ocena ginekologiczna.