Tragiczna śmierć męża a czas na wizytę u psychiatry

Mam 30 lat mam dwójkę dzieci 3 i pól miesiąca temu w tragiczny sposób zmarł mój również 30 letni mąż z którym byłam 15 lat z czego 12 lat w małżeństwie. Nie potrafię się pozbierać ciągle płacze nie śpię schudłam 8 kg nie potrafię się z tym pogodzić. Nie wiem co mam robić ciągle mam nadzieję że to co się wydarzyło to jest jakiś zły sen i że obudzę się pewnego dnia i mój mąż będzie leżał koło mnie.Chciałam zapytać czy to czas żeby udać się do psychiatry? Rozmowa z psychologiem nie pomogła.

Dzień dobry,
zdecydowanie tak. Czas żałoby i sposób jej przeżywania jest dla każdego indywidualny, ale w tej chwili cierpienie nie pozwala Pani funkcjonować . Wizyta u lekarza to zadbanie o siebie w tym tak bardzo ciężkim okresie. Pozdrawiam Panią serdecznie.

Dzień dobry
Bardzo współczuję Pani straty. Przeżywa Pani ogromny ból, warto więc poprosić psychiatrę o leki wspomagające. Dodatkowo - skorzystać ze wsparcia psychoterapeuty. Życie wróci do normy, nowej normy. I da Pani sobie radę.
Serdecznie pozdrawiam i życzę Pani siły

Witaj, myślę że zdecydowanie tak. Przechodzenie przez okres żałoby jest często niewyobrażalnie ciężkim, aczkolwiek niezbędnym elementem naszego życia. Naturalnym jest, że jesli nie dajemy sobie rady z bólem, złością, poczuciem niesprawiedliwości i całą gamą intensywnych emocji jakie teraz przeżywasz mamy prawo korzystać z wszelkiej dostępnej pomocy. Oprócz wdrożenia leków przez lekarza psychiatrę może warto byłoby jednak skorzystać z psychoterapii? Pozdrawiam, Monika