Transfuzja wymienna u niemowlęcia i jej wpływ na osobowość w życiu dorosłym

Czy to możliwe, aby transfuzja wymienna u niemowlęcia miała wpływ na osobowość w późniejszym życiu? Czy może spowodować zmianę osobowości i zaważyć na dorosłym życiu? Czy osoby po transfuzji wymiennej mogą zachowywać się nieracjonalnie i nieodpowiedzialnie, mieć problemy natury psychicznej? Czy istnieje jakiś związek między transfuzją wymienną w dzieciństwie a zachowaniem w życiu dorosłym?

Dzień dobry.

Nie wydaje się, by zabieg transfuzji krwi mógł mieć jakikolwiek wpływ na rozwój i kształtowanie się osobowości. Natomiast to, w jaki sposób rodzice wychowywali dziecko po transfuzji, np. nadając zabiegowi temu jakieś szczególne znaczenie i w związku z nim w jakiś szczególny sposób traktując samo dziecko - zdecydowanie tak.

Pozdrawiam.