Trauma i problemy z ułożeniem życia

Dzień dobry. Jakieś dwa lata temu przeszłam przez sytuacje zaginięcia na kontrakcie w Niemczech. Oczywiście to był koszmar.Na dodatek nie mogłam powiedzieć policji tam i tu prawdy. Nie powiedziałam do czego byłam zmuszana. Od tam tego czasu nie nawidzę siebie. Czuję się jak szmata. Czy to możliwe, że przez tą sytuację nie potrafię ułożyć sobie życia tutaj? Nie potrafię zaufać na nowo. Boję się, że sytuacja się powtórzy. Jak odzyskać równowagę, spokój??

Dzień dobry Pani. Tak, to możliwe, że to, czego Pani doświadczyła kilka lat temu wciąż w Pani żyje i nie pozwala Pani swobodnie pójść dalej. Proszę zgłosić się do psychoterapeuty na konsultację. Przydałoby się przepracować traumę tak, by to, co obecnie jest bolesne i najchętniej byłoby przez Panią omijane, stało się doświadczeniem, o którym można myśleć bez nadmiernego obciążenia i karania siebie.
Pozdrawiam,
M. S-W.

Tak, traumatyczne doświadczenia jak najbardziej mogą mieć wpływ na to, co się obecnie z Panią dzieje. Przepracowanie przebytej traumy jest niezbędne, aby powróciła Pani do równowagi i spokoju. Proszę zgłosić się na psychoterapię, która pomoże Pani na nowo zaufać ludziom, zniwelować lęk i podnieść pewność siebie. Powodzenia.

Dzień dobry,

Odpowiednią pomoc psychoterapeutyczną/psychologiczną może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.