Trawienie niedokładnie pogryzionego jabłka

Witam. Ostatnio jak jadłam jabłka byłam lekko zestresowana i za szybko zjadłam z troche niedokońca przegryzionymi kawałkami....Czy po tym mój żołądek będzie miał jakieś problemy z trawieniem?

Witam serdecznie!
Każdy spożywany pokarm powinien być przeżuwany powoli i dokładnie. W przeciwnym razie mogą występować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego np. niestrawność, bóle żołądka (który szybciej trawi dokładnie przeżuty pokarm).
Proszę zadbać o odpowiednie warunki podczas jedzenia (spokój, skupienie się nas spożywanym posiłkiem).
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Myślę, że po takim jednorazowym incydencie nie powinna mieć Pani jakiś większych dolegliwości, pokarm może ciut dłużej się trawić i trochę dłużej zalegać w żołądku. Ale warto zastosować profilaktykę i w przyszłości starać się zjadać posiłek powoli, dokładnie go przeżuwając. Tak naprawdę proces trawienia niektórych składników pokarmowych zaczyna się już w jamie ustnej, gdzie działała amylaza ślinowa. Wiec im dokładniej pokarm jest przeżuty w jamie ustnej tym bardziej rozdrobniony (nadtrawiony) trafia do żołądka. Tam z kolei enzymy trawienne maja już łatwiejsze działanie. Proces trawienia jest sprawniejszy.