Trichtilomania i przerzedzone włosy

Witam, mam 15 lat i chyba mam trichtilomanie, od tygodnia jednak nie wyrywam już włosów, ale na samym czubku głowy jest kawałek gdzie ich prawie w ogóle nie ma.. czy włosy w tamtym miejscu mi odrosna?

Jeśli włosy są z jakiegoś miejsca wyrywane często i regularnie, to mają tendencję do tego, żeby łatwiej wypadać. Pełne odrośnięcie włosów może więc potrwać dłużej, ale (o ile nic nie stanie na przeszkodzie) powinny prędzej czy później się zregenerować.
Dodatkowo sugeruję, aby prawidłowo zdiagnozować problem, jeśli to faktycznie Trichtilomania, to potrzebne jest wsparcie terapeuty. Sugeruję więc, abyś porozmawiała z rodzicami na temat udania się do psychologa.

http://www.gabinetzmian.pl

Jeżeli poprzez wyrywanie włosów zostały uszkodzone mieszki włosowe, to może być problem z tym by włosy w tymi miejscu odrosły lub może to potrwać dłużej niż zwykle. Natomiast na rynku jest wiele specyfików, które wspomagają odrost włosów, są również takie do stosowania miejscowo. Proszę zapytać w aptece.

Pozdrawiam serdecznie.