Trójkomorowe wodogłowie normotensyjne w wyniku RM głowy

Witam, co oznacza wynik RM głowy "Trójkomorowe wodogłowie normotensyjne - komora III o szerokości 17mm, wskaźnik Evansa ok. 0,39. W okolicy nadsiołkowej pośrodkowo widoczna jest przestrzeń płytkowa o wymiarach 30*21*15mm prawdopodobnie torbiel nadsiodłowa wpuklająca się do przedniej części komory III". Bardzo proszę o opinie co oznacza ten opis, czy powinna mieć powód do niepokoju ale rozpocząć leczenie? dziękuje

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wodogłowie jest stanem, w którym dochodzi do nadmiernego gromadzenia się płynu mózgowo-rdzeniowego w układzie komorowym mózgu. Opis rezonansu wskazuje,że do komory III mózgu, wpukla się twór, gdy może być przyczyną utrudnionego krążenia płynu mózgowego. Proszę skonsultować się z prowadzącym neurologiem, który przedstawi opcje leczenia. Standardowym postępowaniem jest leczenie operacyjne. Pozdrawiam.