Trombofile u syna i śmierć ojca na masywną zatorowość płucną

u mojego 17 syn wykryto,trombofilie,badano go ze względu na męża który zmarł na masywną zatorowość płucną w wieku 42 lat.Mąż zaczął się badać ale nie zdążyliśmy potwierdzić.Nie wiemy jak dalej postępować,czy syn ma przyjmować jakieś leki profilaktycznie,czy być na diecie.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Syn powinien być pod kontrolą specjalisty hematologa. Powinien również stosować się do wszelkich zaleceń lekarza oraz przyjmować zalecone leki.