Trudna relacja z siostrą

Mam siostre ktora mna manipuluje. Stosuje rozne techniki. Doprowadza do lez, do poczucia winy ,wykorzystuje od wielu lat ,a jak jej sie nie udaje ,bo np. nie mam pieniedzy to jest agresywna i opowiada niestworzone rzeczy na moj temat. Jestesmy blisko ze soba bo mamy tylko siebie... Kiedys ktos krzyczal ze zrobila mi pranie mozgu... Mam dosyc tej chorej relacji i ciaglego strachu w jakim bedzie nastroju ,dlatego prosze o pomoc choc nie jest to dla mnie latwe. Moj maz tez sie boi.

Witam,

Świadomość problemu to już połowa sukcesu. Proszę zapisać się na konsultację u psychoterapeuty, terapia indywidualna może pomóc Pani uporządkować relacje, zadbać o własne potrzeby. Relacje z rodzeństwem niejednokrotnie są skomplikowane, lecz w dużej mierze od nas zależy jak mogą wyglądać, co może być pocieszające to to, że mogą zmienić się z czasem.

Skoro wie pani o tym, że zachowanie siostry jest manipulujące warto jest określić bardzo wyraźne granice. Proszę powiedzieć co pani widzi, czuje i oczekuje w waszych relacjach - otwarcie i wprost. Bez postawienia granic zachowania manipulacyjne nie będą się zmieniać. Co więcej - doszło do zastraszenia pani i pani męża, a to już wskazuje na wielką potrzebę zmiany sytuacji. Warto aby udała się pani na spotkanie z psychologiem, który wzmocni panią, pomoże przepracować i przeanalizować relację z siostrą i nauczy Panią budowania granic. Pozdrawiam.