Trudne doświadczenia i podmiotowe traktowanie przez partnera

Nie wiem co ze mną jest nie tak, w dzieciństwie byłam molestowana przez sąsiada, później ponad dwa lata temu zostałam porwana i zmuszana do prostytucji w Niemczech, nie potrafię sobie z, tym poradzić, brzydze się sobą, zmuszam się do współżycia z partnerem, który traktuje mnie przedmiotowo, nie szanuje , uzużywa przemocy psychicznej i nie tylko, zastawiam się czy to nie moja wina, czy podświadomie wybieram coś znajomego bo jestem dda, od malego doswiadczałam tego w domu i to coś normalnego

Dzień dobry
Bardzo Pani współczuję tak trudnej historii życia. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, by móc uporać się z przykrymi emocjami i zacząć żyć szczęśliwie. Lepiej być samą niż w związku z przemocowcem. Wydaje mi się, że małymi kroczkami już teraz staje się Pani silna na tyle, by stawiać granice zachowaniom, które Panią ranią.
Życzę pogody ducha i siły, by opuścić toksyczne myśli i osoby w Pani życiu.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman

Witam,
Ma pani za sobą bardzo trudne doświadczenia, myślę, że dobrze by było aby pani jak najszybciej zaczęła pracę terapeutyczną, bo takie obciążenia życiowe są powiązane z długą pracą nad sobą. Praca może odbywac się osobiscie lub za posrednictwem Skype.
Pozdrawiam

Witam Panią. Przede wszystkim zwraca moją uwagę różnica pomiędzy tytułem Pani postu "trudne doświadczenia i podmiotowe traktowanie przez partnera" a tym jak upatruje Pani winy i źródeł Pani doświadczeń w sobie. Tytuł wskazuje, że źródłem Pani problemów są sytuacje zewnętrzne i zachowanie innych osób. Tak, doświadczyła Pani niejednej sytuacji traumatycznej. Każda z nich była związana z Pani bezpieczeństwem. W takich sytuacjach w organizmie pojawia się bardzo dużo energii, która wymaga rozładowania. Jeśli tak nie jest pozostaje ona w ciele i daje znać o sobie różnymi nieprzyjemnymi objawami. Dlatego uważam, że potrzebuje Pani kontaktu i pracy z terapeutą specjalizującym się w terapii traumy. Poczucie winy to z pewnością jedna z konsekwencji doświadczeń traumatycznych. Jeśli jest zbyt silne może utrudnić sięgnięcie po pomoc. Pod tym linkiem znajdzie Pani terapeutów pracujących z traumą http://www.interp.pl/lista-terapeutow/ Do rozpoczęcia pracy z doświadczeniami traumatycznymi potrzebuje Pani bezpieczeństwa w swoim życiu. Związek przemocowy z obecnym partnerem z pewnością narusza Pani poczucie bezpieczeństwa. Dlatego w pierwszej kolejności niezbędne jest zatrzymanie przemocy w Pani życiu. Pod tym linkiem znajdzie Pani punkt konsultacyjny w swoim mieście, gdzie mam nadzieję otrzyma Pani pomoc. Ma Pani prawo pomyśleć o sobie i o swoim bezpieczeństwie. Pozdrawiam Panią