Trudne relacje z ojcem alkoholikiem

Mam ojca alkoholika. Podany został przeze mnie na leczenie,na rozprawie sądowej moja mama,brat zaprzeczyli, że mój ojciec pije i sprawa została umorzona.Ma niebieską kartę ale też ponoć sprawa zamknięta.Ja choruje na stawy kolanowe i leczę się diagnoza niepełna robie badania zęby 8ki mam do usunięcia.Ojciec po wódce mnie się czepi że żyje z niego,mama też np.wylicza jedzenie brak zrozumienia.Dziś pije boję się że koszmar wróci.Czy odejść z domu Siostra przeciw mnie też mam ziemie zapisana 8 he które ojciec chce dac bratu spór

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień - tam również oferowana jest pomoc dla członków rodziny osoby uzależnionej.

Jeśli ma Pani możliwość usamodzielnienia się a tym samym wyjścia z trudnej sytuacji i relacji, które przyczyniają się do Pani cierpienia warto to zrobić. To, co może Pani zyskać, to poczucie ulgi, odpowiedzialności za siebie, a także spokój.