Trudności w komunikacji z chłopakiem

Witam mam na imie Agata i mam problem z moim chlopakiem ciagle mi cos wmawia cos czego nie robie. Co mam z tym zrobic?

Witam. To pytanie powinna Pani zadać sobie i na nie samodzielnie odpowiedzieć. Nie można doradzać, ponieważ skutki "rady" ponosić będzie Pani. To jest Pani życie i Pani w swym życiu zarządza i podejmuje decyzje. Z treści listu rozumiem, że znalazła się Pani w trudnej sytuacji i nie wie Pani jaką podjąć decyzję w związku z tym, że Pani chłopak nieumiejętnie słucha, nie ma do Pani zaufania, wie lepiej niż Pani, że traktuje Panią "jak przedmiot" bezuczuciowy itp. Może się Pani w tej sytuacji czuć zlekceważona. Wobec tego warto zastanowić się nad jakością tego związku. Powodzenia

Warto zacząć od szczerej rozmowy, w której opisze Pani nie tylko swoje uczucia i emocje związane z zachowaniem chłopaka, ale także wyraźnie zaznaczyć swoje potrzeby i oczekiwania. Może to pomóc w ustaleniu możliwości porozumienia. Istotne byłoby jednak, ze formułować komunikaty dotyczące "ja" (siebie, swoich uczuć) a unikać tych obarczonych pretensjami.