Trudności w nauce i rezygnacja ze szkoły

Witam Moim problem jest to że nie chce mi się chodzić do szkoły Chodzę do 3 kl technikum wiec został mi tylko rok nauki. Wszystko było dobrze dopóki nie zamknięto mojej starej szkoły. Tam miałam 4 osoby w klasie, wiec miałam tak jakby indywidualne nauczanie. Gdy zamknęli moja szkołę to przenieśli mnie do innej gdzie był ten sam kierunek. Nie radziłam sobie tam wiec po 3 miesiącach prawie nie chodzenia przepisalam sie do innej szkoły, na inny kierunek. Tam sobie też nie radzę i nie chodze. :((

Powodów może być mnóstwo i z każdym z nich powinnaś się zmierzyć twarzą w twarz, a nie od nich uciekać. Proponuję abyś zgłosiła się na kilka spotkań z psychologiem, który pomoże Ci uwierzyć w siebie, podniesie Twoją samoocenę i pomoże zaplanować dalsze działania tak, abyś nie uciekała ze szkoły i podejmowała wyzwania w niej powstające. Pozdrawiam.

Co rozumiesz pod sformułowaniem "nie radzę sobie" ? Czy to wynik trudności w nauce, trudności w relacjach z rówieśnikami, odnalezieniu się w nowym otoczeniu ? Widzę, że masz świadomość, iż absencja w szkole nie jest metodą na twoje kłopoty. Pomyśl w takim razie jak inaczej mogłabyś zaradzić swoim trudnościom, może pomocna byłaby rozmowa ze specjalistą - psychologiem ?