Trudności w nauce u 14-latki

Witam!!! mam 32 lata i 14 letnią córkę ,Oliwie. Ma ona duże problemy w nauce nie potrafi nauczyć się z matematyki czasem coś się na sprawdzian nauczy ale napisze np; na 2. Martwię sie o moja córke jezdziłam z nią do różnych psychologów i nic ma same niedostateczne oceny z matematyki fizyki i chemi nie wiem jak mam jej wytłumaczyć ani nie wiem jak jej pomóc. Karolina,Kraków

I czy jest to bardziej kwestia braku motywacji i chęci do nauki, czy raczej trudności w nauce sensu stricte?
To wszystko ma znaczenie i wyznacza kierunek dalszych działań w pomaganiu córce w osiągnięciu lepszych wyników.
Warto także porozmawiać z nauczycielami- jak córka radzi sobie z różnych przedmiotach, jak wchodzi w relacje, czy jet lubiana, jak radzi sobie z autorytetami itp. Czasem pomocna też bywa konsultacja w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pod kątem diagnozy ilorazu inteligencji i możliwości szkolnych.