Trudności w nawiązaniu relacji z rówieśnikami przez 12-latka

Witam. Mam problem z moim synem. Nie ma on żadnych kolegów. Ma 12 lat, w lipcu 13, a nie potrafi się zakolegowac. Każdy go odrzuca. Jest miły, przystoiny tak jak to jego koleżanki mówią, zdolny, lecz brak mu odwagi. Nie ma odwagi podejśc do kolegów i się zaprzyjaźnic chociaz tego chce. Co chwile go ktos wysmiewa i z płaczem do mnie przychodzi. Jak mu pomóc? Jak może z nimi nawiązac więż?

Witam Panią,

To wspaniale, że zauważyła Pani ten kłopot i chce Pani pomóc dziecku, ponieważ ograniczenia, które powstają w wieku dziecięcym w ogromnym stopniu rzutują na dorosłe życie.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pani miejscowości. W wielu poradniach są zajęcia dla dzieci z takim problemem jak problem Pani syna. Jeśli ma Pani możliwość warto też, aby syn skorzystał z pomocy psychoterapeuty dziecięcego, który będzie mógł rozpoznac problem i pomóc synowi w jego przezwyciężeniu.

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

Warto zgłosić się do psychologa rodzinnego. Wspólna praca ma szanse przynieść odpowiedź na pytanie o przyczyny odrzucenie społecznego, a tym samym możliwości rozwiązania problemu. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.

Witaj, na pewno jest to dobry moment na poszukanie pomocy z zewnątrz- problemy jakie przeżywamy w dzieciństwie mają zaskakująco duże znaczenie w naszym dorosłym życiu, dlatego warto zacząć je rozwiązywać jak najwcześniej. Aby to zrobić warto skorzystać z pomocy doświadczonego psychologa, przeszkolonego do pracy z dziećmi- wybór odpowiedniego specjalisty jest w tym wypadku szczególnie ważny, dlatego proszę zwrócić na to szczególną uwagę. Pozdrawiam