Trudności w odchudzaniu pomimo spożywania 1700 kcal

Witam Mam 19 lat, i od dłuższego czasu nie mogę schudnąć. Od 3 lat jem ok 1700kcal, wcześniej miałam zaburzenia odżywania i na większej ilości kalorii zaczynam tyć.. Wiem, że to nie dużo, ale jem zdrowe, zbilansowane posiłki. Wagę mam prawidłową i chciałabym schudnąć jedynie dwa kilo. Ćwiczę 5x w tygodniu, pół godziny. Czy problem tkwi w chorobie przez którą przechodziłam 3 lata temu i skrajnie wyniszczyłam mój organizm, czy może zwyczajnie jem zbyt mało i organizm się buntuje? Z góry dziękuję

Witam!

Taka kaloryczność jest prawdopodobnie za niska jak na Twoje potrzeby - to tak jakbyś 3 lata była codziennie na diecie - w końcu przychodzi taki czas, że organizm ma dość i każdą dodatkową kalorię magazynuje "na potem" bo wie, że nie dostaje ich tyle ile trzeba.

Moja propozycja jest taka: staraj się powoli zwiększać kaloryczność do poziomu normy (wyczytaj normę z tabel lub wzoru, pewnie to ok. 2000kcal). Jeśli Twoja masa ciała mieści się teraz w normie i te dwa kilo w dół to po prostu lepsza wizja Ciebie, to na razie odpuść restrykcje kaloryczne.

Daj organizmowi czas na regenerację - jeśli nie ma zaburzeń metabolicznych to waga powinna się po czasie ustabilizować, chociaż może chwilowo wzrosnąć.

Jesteś bardzo młoda, przed Tobą (prawdopodobnie) macierzyństwo - do tego trzeba mieć dobrą kondycję! :)

Jeśli chodzi o odchudzanie w kontekście wyglądu - proponuję żebyś poszła bardziej w stronę ćwiczeń, ale nie tych restrykcyjnych spalających. Dobierz takie, które wyrzeźbią Twoje ciało. Przy regularnych treningach będziesz mogła jeść więcej bez wyrzutów a waga wzrośnie jedynie przez mięśnie, a ładna rzeźba jest bardziej sexy niż tylko płaski brzuch :D

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

jeżeli zwyczajowo spożywa Pani 1700kcal dziennie to w celu uzyskania redukcji należałoby obniżyć ilość przyjmowanych kcal.

Sama aktywność fizyczna praktykowana codziennie przyzwyczaiła metabolizm do pobudzenia. W związku z tym poprzez ćwiczenia prawdopodobnie nie uzyska Pani redukcji masy ciała, gdzie należy pamiętać, że sukces i tak w ok. 70-80% zależy od prowadzonej diety.

Odpowiadając na ostatnie pytanie czy je Pani za mało?- Podała Pani zbyt mało danych, aby dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, tzn. nie jestem w stanie określić Pani dokładnego zapotrzebowania energetycznego, ale sugerując się ilością ćwiczeń, które Pani wykonuje - można wnioskować, że spożywa Pani za małą ilość kcal dziennie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,

trudno est określić przyczynę braku utraty wagi przy ta niewielkiej ilości informacji ana Pani temat. Należałoby zadać pytanie czy oby na pewno ma z czego Pani chudnąc. Może waga jest prawidłowa? Proszę się na d tym zastanowić. Po drugie bardzo prawdopodobne jest to że zwolniła Pani swój metabolizm podczas choroby.
Najlepiej skonsultować się z dietetykiem bo byc może wystarczy wysmuklić Pani ciało poprzez ćwiczenia a nie spalanie tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłby Pan zainteresowany to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pan możliwości dojazdu to przez internet

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl odchudzanie.
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk