Trudności w przytyciu u 18-latki

Dzień Dobry Mam osiemnaście lat. Od kilku lat staram się przytyć, i przez kilka lat przybrałam na wadzę zaledwie parę kilo. Ważę 50 kg przy wzroście 167 cm. W szkole byłam upokarzana ze względu na moją tuszę, nie byłam i nie jestem tak rozwinięta fizycznie, jak moje koleżanki. Wszyscy twierdzą, że wyglądam na czternastolatkę. Wpadłam przez to w ogromne kompleksy i zniszczyło mnie to emocjonalnie. Bardzo chcę ważyć 10kg więcej, ale jak? Rzadko jem mięso ( jedynie kurczaka)

witaj
najlepiej zgłoś się do specjalisty, aby ułożył Ci konkretny jadłospis!
abyś wiedziała co jeść, kiedy i w jakich ilościach!
z drugiej strony nie sztuką jest przytyć na frytkach i hamburgerach i oczywiście nie jest to nawet wskazane i zdrowe! :) zapraszam do konsultacji oniline

www.akademiazz.com.pl

pozdrawiam

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Niekoniecznie poradzimy sobie dietą - możliwe, że ma Pani "taką urodę", ale proszę się nie martwić - za kilka lat będzie to atutem i te same koleżanki będą Pani zazdrościły świeżego wyglądu.
Nad sylwetką można popracować w dwojaki sposób - najzdrowszą i pełnowartościowa dietą oraz kształtującymi sylwetkę ćwiczeniami (tu polecam interwały HICT 3 powtórzenia 3 razy na tydzień, do znalezienia w internecie, lub treningi siłowe).
Najlepsza dieta to prawdziwe, nieprzetworzone jedzenie: warzywa, jaja, mięso, drób, podroby, zdrowe tłuszcze, tłusty nabiał, owoce jagodowe, nasiona i orzechy, grube kasze i ewentualnie chleb na zakwasie, do picia woda z cytryną, żadnej przetworzonej żywności, soków i cukru.
ćwiczenia: https://www.youtube.com/watch?v=7RQsTW7gCU8
Jeżeli chciałaby Pani rozpisaną indywidualną dietę i wskazówki, zapraszam do kontaktu mailowego.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!