Trudności w rozmawianiu z ludźmi

Witam.mam problem nie umiem rozmawiać z ludzmi w szkole siedzę na lekcji cicho nic sie nie odzywam na przerwie coś tam zażartuje ale nikt mnie nie słucha chce coś powiedzieć czy opowiedzieć ale jak ja mówię to zawsze nikt mnie nie słucha plącze mi sie język robie sie czerwony cicho mówie nie wiem co jest ze mną nie tak, mam dosyć duży trądzik na twarzy przez co mam kompleksy i boje się spojrzeć komuś w twarz czy da się to jakoś naprawić ?

Oczywiście należy przełamywać swoją nieśmiałość. Najtrudniej jest się odważyć podjąć inicjatywę w rozmowie. Jak już przełamie się ten opór - później jest co raz lepiej. Ludzie muszą pana poznać i nabrać zaufania. Proszę wcześniej zastanowić się nad tym o czym by Pan chciał porozmawiać ze znajomymi (pogoda, jakieś wydarzenia z życia szkoły). Polecam poszerzanie swoich hobby, biorąc udziału w różnych kołach zainteresowań poznaje się nowych ludzi i tworzą się okazje do nawiązania rozmowy. Natomiast trądzik to jest przypadłość okresu dojrzewania i może długo się utrzymywać - nie powinien być przeszkodą do tworzenia wartościowych relacji. Zmiany skórne kiedyś ustąpią. Powodzenia!

Praca nad samooceną i poczuciem wartości, zbudowanie stabilnego obrazu siebie i swoich mocnych stron pomoże Panu lepiej odnajdować się w sytuacjach społecznych, a tym samym czuć się z nich bezpiecznym i akceptowanym. Można to zrobić samemu lub z pomocą specjalisty (psychologa, psychoterapeuty).

Dzień dobry,

Tak, może Pan mieć satysfakcjonujące relacje z ludźmi.
Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia (np.: PZP, prywatnie). Być może psychoterapia grupowa byłaby dla Pana odpowiednia.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź

dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak

najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest

zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę

odpowiednio dobranymi do stanu skóry.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz

odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do

smarowania na skórę.

Polecam udac się na konsultację równiez do psychologa.