Trudności z nauką języków

Nie mogę nauczyć się języków obcych. Nie mam już do tego zapału ani chęci. Mam już swoje lata, 21 lat. Zawsze miałam problemy z matematyką, chemią, fizyką. Podobno zdolności matematyczne idą w parze z językowymi. Czy tak jest w istocie? Zaczynam się godzić ze swoim nieudacznictwem i nieudolnością.

Dzień dobry!

Ludzie naturalnie różnią się między sobą zdolnościami i predyspozycjami.

Być może większym Pani problemem jest obniżona samoocena, nadmierny samokrytycyzm i nadmierne lub nieadekwatne, nierealistyczne oczekiwania wobec siebie?

Pozdrawiam!

Proszę nie wydawać o sobie uogólnionych i negatywnych sądów! Ludzie bardzo różnią się między sobą w kwestii sposobów nabywania wiedzy. Jeśłi chodzi o języki obce, to wiadomo, że na początku następuje widoczny przyrost wiedzy, ale potem następuje długi płaskowyż, w którym zdaje się, że postępów nie ma. I dopiero po dość długim okresie, który trzeba wytrzymać, następuje skok w umiejętnościach. Nauki sicsłe wymagają odpowiedniego podejścia, w szczególności spokojnego rozumienia i ćwiczeń. Może zmieni pan/pani sosób uczenia na inny - np. dzięki korepetytorowi?

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski