Trudności z oddychaniem, duszności i kłucie w sercu

Witam, mam problemy z oddychaniem, zaczęły się one, gdy podczas choroby (prawdopodobnie zapalenie gardła, byłem wtedy osłabiony, katar i te sprawy) zaciągnąłem się dymem, zacząłem strasznie, ale to strasznie kaszleć, od tamtego czasu, nie mogę złapać pełnego oddechu. Ciężko mi się oddycha, przeważnie muszę złapać 2 głębokie oddechy, aby poczuć krótką ulgę. Towarzyszy temu uczucie ciągłego ziewania, do którego jest ciężko doprowadzić z powodu duszności. Czuję również kłucie w sercu, jestem osłabiony, mam zawroty głowy oraz nasilił mi się zły humor. Do tego doszła masa lęków...

Po 2 dniach w nocy nie wytrzymałem i pojechałem z tym na ostry dyżur, lekarz tam osłuchał moje płuca, ale nie stwierdził, żeby coś było nie tak. Dodam, że mam 17 lat. Im więcej czytam o tym w internecie, tym więcej mogę przypisać chorób do moich objawów - a to wcale nie pomaga. Jeżeli ktoś wie, co to może być, to będę naprawdę, ale to naprawdę wdzięczny, bo nie wiem, już co robić. Dodam, że lekarz zasugerował, że może mieć to podłoże stresowe, ale zaczęło się tak jak napisałem, więc nie wiem. Pozdrawiam.

Witam!

Jeżeli lekarz wykluczył wszystkie organiczne przyczyny Pana dolegliwości to następnych krokiem jest wizyta u psychoterapeuty, psychiatry i/lub psychologa, ponieważ dolegliwości rzeczywiście mogą mieć podłoże stresowe. Po dłuższej rozmowie z pewnością ustali właściwą diagnozę i określi, jakie będzie najwłaściwsze postępowanie w Pana przypadku. Bardzo użyteczna może być także rozmowa z psychologiem, który może zasugerować rozwiązania wielu problematycznych kwestii, które mogą być przyczyną Pana dolegliwości. Celowa może być psychoterapia - ponieważ może być tak, że nieuświadomione konflikty, czy problemy stają się przyczyną objawów somatycznych.

Objawy, które Pan podaje mogą sugerować rozpoznanie zaburzeń nerwicowych, jednak ostateczna diagnoza jest możliwa tylko i wyłącznie na podstawie osobistego badania przez psychiatrę (badanie obejmuje wywiad chorobowy i ocenę stanu psychicznego).
Odpowiednie stosowanie się do zaleceń obu specjalistów powinno pozwolić Panu pozbyć się lęku i zapewnić komfort psychiczny.

Pozdrawiam serdecznie!