Trudności z oddychaniem przy niedomykalności zastawki mitralnej

Witam. Nazywam się Kasia i mam 24 lata. Około osiem lat temu wykryto u mnie niedomykalność zastawki mitralnej i jakoś mi to tak nie dokuczało zbytnio, ale tydzień temu zauważyłam obrzęk obustronny na kostkach i trudności z oddychaniem w dajmy na to w upalne dni, suchość w ustach ( dużo bym piła ) i szybsze męczenie. Czy choroba mogłaby postąpić dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może nie tyle co postąpić dalej ale organizm tak reaguje na warunki atmosferyczne. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu lekarz zadecyduje o konieczności udania się do lekarza kardiologa.