Trudności z okazywaniem emocji w rodzinie

moi rodzice sa po rozwodzie , ojciec bił matke , mnie , potem śledzil matke co robi , teraz oboje maja nowych partnerow i dalej sie nienawidza. nowy partner mamy dobierał sie do mnie ale nie dosłownie , moja mama dalej z nim jest , ona caly czas wyzywa sie na mnie , odreagowuje swoje emocje na mnie , w pracy miala strasznego szefa ktory stosowal mobbing na niej miala depresje , Prosilam ja o wizyte u psychologa dla mnie bo ja w miedzyczasie zaczelam sie kompulsywnie objadac . Mialam mysli samob

Witam Cię.
Jesteś w bardzo trudnej sytuacji, zaczynasz mieć poważne objawy. Jednak ta sytuacja nie jest bez wyjścia, wszelako wymaga pomocy specjalistycznej. Jak najszybciej powinnaś iść do najbliższej poradni zdrowia psychicznego - nie jest potrzebne skierowanie - i zapisać się na rozmowę z lekarzem i psychologiem. Nie czekaj Bardziej martwię się o Ciebie niż Twoja mamę.

Dzień dobry,
Proponuję aby możliwie szybko umówiła się Pani na wizytę do lekarza psychiatry i psychologa/psychoterapeuty w Poradni Zdrowia Psychicznego ( bezpłatnie). Może Pani także skorzystać z konsultacji psychologicznej w gabinecie prywatnym ( płatna ).
Pozdrawiam

Oprócz Poradni Zdrowia Psychicznego może Pani zgłosić się do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie również otrzyma Pani bezpłatną i szybką pomoc psychologa. Nie jest Pani sama - są ludzie, którzy mogą Pani pomóc, proszę nie czekać.

Witam serdecznie. Kompulsywne objadanie się czy występowanie myśli samobójczych świadczy o tym, że sytuacja jest naprawdę kryzysowa i jest Pani znacznie przeciążona (nie daje Pani już sobie rady). Powinna Pani jak najszybciej zadbać o siebie. Jest już Pani osobą pełnoletnią i jeśli mama nie pomaga Pani w znalezieniu fachowej pomocy może Pani zrobić to sama. Systematyczne spotkania z profesjonalistą (psycholog/psychoterapeuta) dadzą Pani możliwość porozmawiania szczerze o sytuacji rodziny, zastanowienia się co może Pani zrobić, zredukują także napięcie, co już samo w sobie powinno przynieść ulgę i może spowodować zmniejszenie objawów np. mniejszą chęć objadania się w sytuacji stresu.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.