Trudności z opanowaniem emocji

witam , jestem nerwową osobą , czesto blachostki doprowadzaja mnie do płaczu , zdje sobie sprawe ze nie ma io co ale to nerwy sprawiają ze łyz same lecą . w wieku 8 lat przeżyłam rozstanie rodziców tata jest alkoholkiem , bylam w tedy mala czeste wojny i awantury w domu na mnie wpłyneły czasami nie dje sobie rady psychicznie z wiloma rzeczami ale staram sie byc pogodną osobą i sie usmiecham , czy moge miec jakies zaburzenia psychiczne ?

Trudności emocjonalne, o których Pani pisze nie muszą być oznaką poważniejszych problemów, a jedynie spiętrzonych emocji, pewnych trudności z ich regulowaniem. Trudno jest jednak o tym wyrokować bez wstępnej konsultacji, dlatego, jeśli ma Pani wątpliwości, to najlepiej udać się do psychoterapeuty.